Platobné terminály Ingenico

Podľa potreby zákazníka a spôsobu používania POS terminálu pri obsluhe klientov ponúkame niekoľko typov terminálov:

  • terminály fixné (neprenosné)
  • terminály s vyberateľnou dokovaciou stanicou (vhodné napr. pre reštaurácie, kde chceme zákazníkovi umožniť zaplatiť platobnou kartou nie len pri pulte, ale kdekoľvek v prevádzke)
  • terminály prenosné (plnohodnotný POS terminál s integrovanou tlačiarňou na účtenky, kde pripojenie zaisťuje vložená SIM karta a POS terminál tak môžeme používať kdekoľvek v teréne)
  • terminály mobilné jednoduché a cenovo dostupné (tento typ terminálu nemá tlačiareň a k pripojeniu do siete je treba využiť aplikáciu vo vašom vlastnom mobilnom telefóne)
Poskytujeme aj samoobslužné terminály, kde zákazník zaplatí bez prítomnosti obslužného personálu (vhodné napr. pre parkoviská či automaty).

Platobné terminály Tetra Ingenico

DESK (stolný platobný terminál) | LANE (retailový stolný POS terminál) | MOVE (bezdrôtový POS terminál)

Každý modelový rad ďalej ponúka odlišné typy platobných terminálov podľa výbavy (farebný displej, dotyková obrazovka, možnosť vkladať vlastné aplikácie, atď.)

Ingenico Tetra DESK A LANE - stolné platobné terminály

Neprenosné, bez vstavanej batérie, napájané zo siete

Najčastejšie používaný - obzvlášť v reštauráciách či obchodoch, je modelový rad DESK a POS terminál nazvaný PIN PAD, kam zákazník prikladá platobnú kartu a zadáva doňho PIN.

Veľké obchodné reťazce využívajú modelový rad POS terminálov LANE. Tu je takzvaný inteligentný PIN PAD, ktorý je napojený na pokladňu. Do samotného PIN PADU sa nedá nič zadať, zákazník k nemu iba prikladá platobnú kartu a zadáva svoj PIN. Rad LANE je navrhnutý tak, aby vydržal záťaž a veľké množstvo transakcií typických pre veľké obchodné reťazce typu Globus či Tesco.

Ako pri rade DESK, tak aj pri rade LANE je možné zvoliť si, či chcete tlačiť všetky doklady z pokladne alebo tlačiť všetky doklady z POS terminálu tak, aby zákazníci dostávali iba jednu účtenku, na ktorej budú aj pokladničné položky, aj potvrdenie o online platbe.

Riešenie inteligentných PIN PADov od Global Payments dnes podporuje viac ako 80 pokladničných systémov v Európe a to od robustných riešení pre veľké obchodné reťazce až po pokladničné systémy pre malých a stredných podnikateľov.

Stolné platobné terminály prijímajú platby kartou alebo platby mobilom a to od všetkých typov platobných kariet, konkrétne od Mastercard, Visa, JCB, Diners Club, China UnionPay alebo AMEX. Prijať vedia tiež stravné, vernostné a tankovacie karty, alebo rôzne druhy predplatených kariet (napr. Twisto či Revolut). Vedia si poradiť aj s mobilnými technológiami ako NFC, Google Pay, Apple Pay.

Stolné platobné terminály zvládnu kompletne spracovať tržby v režime EET. Poslúžia vám preto aj ako EET registračná pokladnica. Terminál vie evidovať pre EET aj tržby zaplatené kartou, aj tržby v hotovosti a tlačiť účtenky so všetkými náležitosťami.

Na trhu sú k dispozícii platobné terminály s dotykovou obrazovkou, vďaka čomu sa ľahko ovládajú a vedia zobrazovať aj ďalšie informácie pre zákazníkov (napr. stav vernostných bodov, akčné ponuky tovaru či inú reklamu). Je možné do nich tiež vkladať vlastné aplikácie napísané v programovacom jazyku HTML5 (napr. pokladničný systém, skladové hospodárstvo atď.) a môžu sa k nim pripojiť aj ďalšie externé zariadenia (napr. čítačka čiarových kódov na tovar) – je to ideálne, pokiaľ chcete mať k dispozícii jeden platobný terminál na všetko bez nutnosti ďalšieho zariadenia.

Samoobslužné platobné terminály

Samoobslužný platobný terminál sa uplatní všade tam, kde je možné, aby sa zákazník obslúžil sám vrátane konečnej platby. Využiteľný je na čerpacích staniciach, na parkoviskách, v umyvárňach, v samoobslužných obchodoch či u nápojových automatov.

Samoobslužný platobný terminál môže mať veľkosť škatuľky od zápaliek, ktorá je umiestnená na zariadení typu samoobslužného kávovaru, rovnako tak ale môže mať veľkosť veľkého parkovacieho automatu.

Firma Global Payments vyvinula samoobslužný platobný terminál, ktorý funguje na automatických kávovaroch na čerpacích staniciach Slovnaft či na turniketoch toaliet čerpacích staníc Shell. GP má v portfóliu tiež bezhotovostné automaty na výdaj potravín a nápojov, pri ktorých platíte priložením identifikačnej karty.

Ingenico Tetra MOVE - prenosné platobné terminály

Prenosné platobné terminály bez problémov zvládnu celodennú prevádzku „v teréne“ vďaka silnej batérii. Ideálne riešenie obzvlášť do reštaurácií. ○ Hlavná časť platobného terminálu je fixná, druhá časť je vyberateľná a dá sa priniesť k zákazníkovi.

Mobilný terminál využíva ku komunikácii s pokladňou rôzne typy pripojení. Jedným z nich je 3G či LTE. Ďalšou možnosťou je pripojenie cez Bluetooth alebo WiFi. Najdrahšie modely ponúkajú všetky možnosti pripojenia v jednom prístroji.

Ku všetkým typom mobilných terminálov poskytuje Global Payments dokovaciu stanicu, ktorá ponúka najpohodlnejší spôsob, ako prístroj dobiť. S výnimkou terminálu pripojeného cez Bluetooth ale nie je dokovacia stanica na dobitie podmienkou, rovnako tak môžete terminály dobiť cez kábel.

Aj prenosné platobné terminály prijímajú platby kartou alebo platby mobilom a to od všetkých typov platobných kariet, konkrétne od Mastercard, Visa, JCB, Diners Club, China UnionPay alebo AMEX. Zároveň môžu fungovať aj ako pokladňa. Súčasťou terminálu je tlačiareň účteniek - aj účteniek pre potvrdenie transakcie platobnou kartou, aj pre tržby v režime EET (pre kartové aj hotovostné transakcie).

Je možné do terminálov jednoducho vkladať vlastné/cudzie aplikácie napísané v HTML5 (napríklad Sazka vyvíja aplikáciu, ktorá umožní, aby bolo možné vkladať stávky priamo cez platobný terminál).

Ingenico Link - mobilné platobné terminály (mPOS)

Mobilný platobný terminál je malý a ľahko prenosný, s jednoduchou obsluhou. Aby mobilný platobný terminál fungoval, musíte ho pre každé platenie spárovať so smartphonom alebo tabletom cez Bluetooth. V telefóne je treba mať nainštalovanú špeciálnu aplikáciu (stiahnuť sa dá zdarma z Google/Apple stóru). Toto riešenie funguje na oboch platformách (Android aj iOS). Mobilný platobný terminál nemá tlačiareň (účtenka sa posiela e-mailom alebo je nutné kúpiť prídavnú tlačiareň).

Je vhodný pre tých, ktorí realizujú malé množstvo transakcií denne, prípadne pre drobných podnikateľov, kuriérov a taxikárov. Zaujímavé riešenie ponúka Global Payments pre dopravné podniky. Ich revízori môžu disponovať telefónom, ktorý má na druhej strane pripevnený malý mobilný platobný terminál. Cez neho sa dá zaplatiť pokuta alebo skontrolovať platnosť kupónu nahratého na platobnej karte cestujúceho. Toto riešenie využíva napríklad Dopravný podnik mesta Děčín a.s.