Sme špička v oblasti platobných terminálov

Máme viac ako 50 rokov medzinárodných skúseností na poli platobných kariet. V Slovenskej republike patríme k najväčším poskytovateľom prijímania platobných kariet. Nezáleží na tom, aký veľký je váš obchod, máme riešenie pre každého.

DCC Rozpoznání karet

Prijmite platby najpohodlnešie ako je možné

Poradia si s NFC platbami a,samozrejme, zvládajú aj moderné platobné riešenia ako sú Apple Pay alebo Google Pay.

Prečo začať prijímať platobné karty?

Platobnú kartu vlastní
a využíva až 88% Slovákov

Môžete zvýšiť svoje tržby
až o 30%

Zo všetkých platieb, ktoré sa v súčasnosti realizujú, je až 40% bezhotovostných

Visa Mastercard Maestro Diners ClubUnion Payjcb Edenred callio doxx Google Pay Apple Pay

Naše terminály prijímajú všetky bežné typy kariet

Akceptujeme magnetické, čipové a bezkontaktné karty od kartových spoločností ako je Visa, Mastercard, JCB, Diners Club, China UnionPay alebo American Express. Naše terminály prijímajú aj väčšinu stravných, vernostných, tankovacích alebo privátnych kariet.  

Ušité na mieru vášmu podnikaniu

Máme riešenie ako pre malé, tak aj stredné a veľké firmy. Naši klienti podnikajú v oblasti gastronómie, ubytovania, predaja, služieb či v online svete. Pre každú oblasť podnikania máme pripravenú skvelú ponuku platobných terminálov a služieb na mieru.

DCC Rozpoznání karet

Najväčšie mýty o platobných kartách

Predtým sa poplatky za prijímanie kartou pohybovali priemerne vo výške niekoľkých percent z platenej sumy. Po regulácii, ktorú vydala Európska únia v roku 2015, a zároveň s rozšírením platobných terminálov poplatky klesli. V prípade osobných debetných/ kreditných kariet Visa, Mastercard, Maestro sa dnes väčšinou poplatky pohybujú vo výške 1 – 2 %. V prípade firemných platobných kariet alebo pri prijímaní iných kartových poskytovateľov ako sú JCB, Dinners Club alebo American Express sú tieto percentá vyššie. Ale pozor, všetko závisí od celkového kartového obratu, pretože terminál, jeho prenájom, správa a údržba niečo stojí.

Väčšinu platobných brán prevádzkujú veľké finančné subjekty, ktoré dbajú o zabezpečenie prenosu osobných údajov, majú nastavené celosvetové štandardy a najprísnejšie bezpečnostné požiadavky. Sú to napríklad Mastercard SecureCode, Verified by Visa a SafeKey 3D Secure. Radšej si ale vždy skontrolujte, či platíte cez zabezpečenú stránku. Spoznáte ju podľa zelenej ikonky zámku vľavo od URL adresy. URL adresa musí zároveň začínať písmenami HTTPS.

Nemusíte. Môžete si vybrať akéhokoľvek poskytovateľa na trhu. Terminál a webová platobná brána sú od bankového účtu nezávislé. Iba v prípade, keď je poskytovateľom platobného terminálu/webovej platobnej brány samotná banka, je väčšinou nutné v nej mať zriadený bankový účet a niekedy aj ďalšie služby, ktoré môžu stáť desiatky eur mesačne navyše.

To je nezmysel. Platobná karta musí byť pri transakcii priložená k platobnému terminálu do vzdialenosti piatich centimetrov a navyše musí v nehybnej pozícii zotrvať niekoľko sekúnd. Omylom teda v obchode skutočne nikto zaplatiť nemôže.

Platobné terminály nefungujú len cez pripojenie na Wifi, vybrať si môžete z rôznych druhov pripojenia ako napríklad GPRS, SIM karty alebo Bluetooth.