Mať spoľahlivé platobné terminály?

Prinášame špičkové riešenia a inovácie v oblastiach prijímania platobných kariet.

Starosti s platobným riešením môžete nechať na nás

My sme už sme ich totiž vyriešili. Máme viac ako 50 rokov medzinárodných skúseností na poli platobných kariet. V Českej republike patríme k najväčším poskytovateľom prijímania platobných kariet a sme exkluzívnym dodávateľom platobných terminálov pre Českú sporiteľňu. A nielen pre ňu. Vďaka nášmu riešeniu u vás zákazníci zaplatia akoukoľvek platobnou kartou, vrátane stravenkových a benefitných kariet. Máme tiež pripravené napojenia na celý rad rezervačných a pokladničných systémov. Pridajte sa k nám a získajte aj nadštandardný servis.

Prijímajte platby najpohodlnešie ako je možné

Akceptujeme magnetické, čipové a bezkontaktné karty od kartových asociácií, ako je Visa, Mastercard, JCB, Diners Club, China UnionPay alebo American Express. Naše terminály prijímajú aj väčšinu stravenkových, vernostných, tankovacích alebo privátnych kariet. Samozrejmosťou je Apple Pay alebo Google Pay.

85 % pokladničných systémov na trhu podporuje naše platobné riešenie

Prečo prepojiť pokladnicu s terminálom? Jednoducho preto, že budete môcť prostredníctvom vašej pokladne ovládať aj váš nový platobný terminál. Vďaka prepojeniu tak môžete eliminovať chyby pri zadávaní účtovanej čiastky a zároveň sa zrychlý platobný proces a tým sa zmenší aj doba čakania. Aby ste mohli terminál s pokladňou prepojiť, je potrebné aby bol váš pokladničný systém certifikovaný pre platobné terminály Global Payments. Hľadáte nové riešenie? Vyskúšajte platobný terminál v mobile GP tom.

Ako si vybrať ten správny terminál?

Všeobecne sa líšia typom a spôsobom pripojenia, teda mobilný či statický, cez Wifi alebo napríklad SIM kartu. Ak sa v termináloch ešte nevyznáte, radi vám s jeho výberom poradíme. Skvelú službu nerobí len platobný terminál ako zariadenie, ale aj celý rad doplnkových služieb, ktoré k nemu ponúkame. A čo dostanete k našim platobným terminálom naviac?

Marketplace

Online správa vašich platobných terminálov. Za minútu si dokážete zmeniť nastavenie či pridávať ďalšie služby.

Technickú podporu nonstop

Ak budete potrebovať pomoc, sme vám k dispozícii na telefóne 24 hodín denne 7 dní v týždni. Po celej krajine máme skúsených technikov, ktorí u vás budú v priebehu niekoľkých hodín.

Nášho obchodníka k vašim službám

V každom regióne nájdete obchodného zástupcu, ktorý je pripravený riešiť s vami všetky vaše obchodné želania.

Merchant Portal

Najlepší zákaznícky portál, v ktorom nájdete prehľadne všetky informácie o platbách, transakciách a rôzne reporty. Dostupný z počítača aj smartfónu.

Skutočne stabilného partnera

Podnikáme vo viac ako 100 krajinách, ale tunajší trh poznáme dokonale. Garantujeme spoľahlivé a rýchle pripisovanie vašich tržieb na účet a prehľadné výpisy transakcií.

A ešte oveľa viac...

Naše platobné terminály dokážu vďaka softvéru, ktorý si sami vyvíjame, omnoho viac služieb ako len platbu kartou.

Vyberajte z  platobných riešení pre podnikateľov:

Reštaurácie, bary, kaviarne

Hotely a ubytovacie zariadenia

Slobodné podnikanie

Čerpacie stanice

Štátna správa a verejný sektor

Logistika a doručovacie služby

Akcie a festivaly

Obchodné reťazce

Doprava a parkoviská

Najväčšie mýty o platobných kartách

Predtým sa poplatky za prijímanie kartou pohybovali priemerne vo výške niekoľkých percent z platenej sumy. Po regulácii, ktorú vydala Európska únia v roku 2015, a zároveň s rozšírením platobných terminálov poplatky klesli. V prípade osobných debetných/ kreditných kariet Visa, Mastercard, Maestro sa dnes väčšinou poplatky pohybujú vo výške 1 – 2 %. V prípade firemných platobných kariet alebo pri prijímaní iných kartových poskytovateľov ako sú JCB, Dinners Club alebo American Express sú tieto percentá vyššie. Ale pozor, všetko závisí od celkového kartového obratu, pretože terminál, jeho prenájom, správa a údržba niečo stojí.

Väčšinu platobných brán prevádzkujú veľké finančné subjekty, ktoré dbajú o zabezpečenie prenosu osobných údajov, majú nastavené celosvetové štandardy a najprísnejšie bezpečnostné požiadavky. Sú to napríklad Mastercard SecureCode, Verified by Visa a SafeKey 3D Secure. Radšej si ale vždy skontrolujte, či platíte cez zabezpečenú stránku. Spoznáte ju podľa zelenej ikonky zámku vľavo od URL adresy. URL adresa musí zároveň začínať písmenami HTTPS.

Nemusíte. Môžete si vybrať akéhokoľvek poskytovateľa na trhu. Terminál a webová platobná brána sú od bankového účtu nezávislé. Iba v prípade, keď je poskytovateľom platobného terminálu/webovej platobnej brány samotná banka, je väčšinou nutné v nej mať zriadený bankový účet a niekedy aj ďalšie služby, ktoré môžu stáť desiatky eur mesačne navyše.

To je nezmysel. Platobná karta musí byť pri transakcii priložená k platobnému terminálu do vzdialenosti piatich centimetrov a navyše musí v nehybnej pozícii zotrvať niekoľko sekúnd. Omylom teda v obchode skutočne nikto zaplatiť nemôže.

Platobné terminály nefungujú len cez pripojenie na Wifi, vybrať si môžete z rôznych druhov pripojenia ako napríklad GPRS, SIM karty alebo Bluetooth.