DCC Rozpoznání karet

Bezpečnosť potvrdená auditom

Naša platobná brána splňuje medzinárodný štandard 3D Secure. Citlivé dáta nikdy nezdieľame s e-shopom a ako jedny z mála poskytovateľov prechádzame každoročne najprísnejším medzinárodným bezpečnostným auditom PCI DSS.

Kontrolný mechanizmus 3D Secure

3D SEcure je označením pre súbor bezpečnostných požiadaviek kartových spoločností Mastercard, Visa a American Express. Tieto bezpečnostné štandardy sú tiež označované ako MasterCard SecureCode, Verified by Visa a SafeKey a definujú dostatočný mechanizmus pre overenie držiteľa platobnej karty. Zároveň poskytujú držiteľovi karty, ako aj obchodníkovi, neporovnateľne vyššie záruky, ako pri platbách neautentizovaných pomocou metódy 3D Secure.

3D secure

Ako bezpečne nakupovať kartou on-line?

Https zabezpečení

Šifrovanie SSL vo vašom prehliadači

Pred zadaním údajov o platobnej karte si overte, či je komunikácia medzi vaším počítačom a platobnou stránkou šifrovaná pomocou protokolu SSL. Poznáte to tak, že je v príkazovom riadku prehliadača je uvedená webová adresa začínajúca HTTPS. Podľa toho, aký prehliadač používate, zobrazuje sa v hornej alebo dolnej časti ikona zámku a príkazový riadok sa sfarbí na zeleno.

Potvrdenie transakcie SMS správou

Niektoré banky umožňujú ďalšie overenie platby pomocou 3D Secure – v takomto prípade vám po zadaní pokynu k platbe bude na váš mobil doručená SMS s číselným bezpečnostným kľúčom. Ten zadáte do dialógového okna, ktoré sa zobrazí na webovej stránke. Ak je aj toto overenie v poriadku, platba je odoslaná a transakcia úspešne dokončená.

DCC Rozpoznání karet
PIN code

PIN nikdy nezadávajte

Ak zaznamenáte neočakávané alebo podozrivé chovanie vášho internetového prehliadača pri zadávaní platobných údajov alebo ak ste v rámci zadávania internetovej platobnej transakcie vyzvaný k zadaniu PINu k platobnej karte, nezadávajte žiadne ďalšie údaje a transakciu okamžite ukončte.