Zákazníci z celého sveta u vás zaplatia vo svojej mene

Nakupujú u vás aj zákazníci zo zahraničia? Váš platobný terminál od Global Payments im ukáže sumu na zaplatenie v eurách, ale aj v ich mene. Uľahčíte im tak nákup, pretože im dovolíte zaplatiť v mene, ktorej rozumejú. Služba sa volá dynamická konverzia meny (DCC). Vy za takéto transakcie získate províziu - extra príjem bez námahy.

Prečo si nechať aktivovať službu na vašom termináli?

Provízia pre vás

Z každej platby kartou keď si zákazník zvolí platbu v domácej mene dostanete od nás províziu vyplatenú automaticky.

Zrozumiteľne a bez námahy

Vy zadáte len čiastku v eurách. Platobný terminál sám rozpozná zahraničnú kartu, ponúkne konverziu, zobrazí cenu v eurách, v domácej mene, výmenný kurz i poplatok. Všetko zrozumiteľne.

Zapnutie na diaľku

Stačí povedať, že o službu máte záujem. Aktivujeme vám ju na diaľku. Žiadne zložité zmluvy ani dlhé papierovačky.

Využitie na maximum

Poznáme až cez 50 mien. A ďalšie pridávame. Platbu v domácej mene tak môžete ponúknuť zákazníkom z najrôznejších kútov sveta. Vďaka reportom od nás uvidíte aká obľúbená je táto služba u vašich zákazníkov.

Modelový príklad

Nakupujú u Vás aj zákazníci z Česka, Poľska, Maďarska či iných krajín? Časť vašich zahraničných zákazníkov si vyberie pri platbe kartou platbu v ich domácej mene a vy denne získate povedzme 320 eur. Z každej takej platby dostanete od Global Payments províziu napríklad 0,5%. Ak máte otvorené denne, tak mesačne to je cca 50 eur, ročne teda necelých 600 eur. Stojí vás to pritom minimum úsilia.

hotel

Ako funguje DCC? Jednoducho a férovo.

Pozrite se na instruktážne video, ako postupovať pri DCC transakcii.

DCC

Služba DCC je pre vás zdarma. Aktivácia služby prebehne na platobnom termináli na diaľku. Stačí sa nám ozvať.

DCC

Pre vás ako obchodníka sa nič nemení. Do platobného terminálu naďalej zadávate čiastku za nákup v eurách. Tržby vám zašleme rovnako ako dnes, v eurách.

DCC3

Pri vložení karty Visa alebo karty Mastercard terminál rozpozná, či je zo zahraničia, a ak je mena karty pokrytá službou DCC, zobrazí zákazníkovi cenu tak v eurách, ako aj v jeho mene.

dcc4

Platobný terminál zobrazí výmenný kurz a poplatok - transparentne a férovo. Takže zákazník hneď pri nákupe vie, aká suma sa mu odpočíta z účtu. Presne, bez zložitého prepočítavania. Pre transakcie kartami vydanými v európskych krajinách sa uplatní vždy kurz ECB (Európske centrálne banky).

dcc5

Zákazník má možnosť voľby. Ak sa rozhodne pre platbu v jeho domácej mene, vykoná zmenu miesto banky zákazníka priamo platobný terminál.

dcc6

Vám zasielame tržby bez ohľadu na využitie DCC ďalej v eurách, ako ste zvyknutí. Pravidelne od nás získate prehľady transakcií, v ktorých bola konverzia využitá. Províziu vám zasielame automaticky na váš účet.