Umožnite vašim zahraničným zákazníkom platiť kartou v ich domácej mene. Uľahčíte im nákup a od Global Payments získate províziu.

Nakupujú u vás tiež zákazníci zo zahraničia? Váš platobný terminál od Global Payments im ukáže sumu k úhrade v eurách, ale aj v ich mene. Uľahčíte im tak nákup, pretože ich necháte zaplatiť v mene, ktorej rozumejú. Služba sa volá dynamická konverzie meny (DCC). Vy za takéto transakcie získate províziu - extra príjem bez námahy

logo1PROVÍZIA PRE VÁS

Z každej platby kartou kde si zákazník zvolí platbu v domácej mene dostanete od nás províziu. Vyplatenú automaticky.

swapping machineZROZUMITEĽNE A BEZ NÁMAHY

Vy zadáte len čiastku v eurách. Platobný terminál sám rozpozná zahraničnú kartu, ponúkne konverziu, zobrazí cenu v eurách, v domácej mene, výmenný kurz i poplatok. Všetko zrozumiteľne.

phoneZAPNUTIE NA DIAĽKU

Stačí povedať, že o službu máte záujem. Zapneme vám ju na diaľku. Žiadne zložité zmluvy ani dlhé papierovanie.

globeVYUŽITIE NA MAXIMUM

Vieme až cez 50 mien. A ďalšie pridávame. Platbu v domácej mene tak môžete ponúknuť zákazníkom z najrôznejších kútov sveta. Vďaka reportom od nás uvidíte ako je obľúbená táto služba u vašich zákazníkov.

Zapnite službu DCC a platobnom terminále už dnes. Jednoducho. Zákazník ocení vašu starostlivosť a sám sa rozhodne, či platbu v domácej mene využije, alebo nie. Zo skúsenosti vieme, že využitie tejto možnosti pri platbe kartou volí viac ako polovica zákazníkov našich obchodníkov.

Ako funguje DCC? Jednoducho a férovo. Buďte bez obáv.

DCC

Služba DCC je pre Vás bezplatná. Aktivácia služby prebehne na platobnom termináli na diaľku. Stačí sa nám ozvať.

DCC

Pro vás ako obchodníka sa nič nemení. Do platobného terminálu naďalej zadávate čiastku za nákup v eurách. Tržby vám zasielame rovnako ako dnes, v eurách.

DCC3

Pri vložení karty Visa alebo karty Mastercard terminál rozpozná, či je zo zahraničia a ak je mena karty službou DCC pokrytá, zobrazí zákazníkovi cenu tak v eurách, ako aj v jeho mene.

dcc4

Platobný terminál zobrazí výmenný kurz a poplatok - transparentne a férovo. Takže zákazník hneď pri nákupe vie, aká suma sa mu odpočíta z účtu. Presne, bez zložitého prepočítavania.

dcc5

Zákazník má možnosť voľby. Ak sa rozhodne pre platbu v jeho domácej mene, vykoná zmenu miesto banky zákazníka priamo platobný terminál.

dcc6

Vám zasielame tržby bez ohľadu na využitie DCC ďalej v eurách, ako ste zvyknutí. Získate od nás pravidelne prehľady transakcií, kde bola konverzia využitá. Províziu vám zasielame automaticky na váš účet.

Modelový príklad:

Nakupujú u Vás aj zákazníci z Česka, Poľska, Maďarska či iných krajín? Časť vašich zahraničných zákazníkov si vyberie pri platbe kartou platbu v ich domácej mene a vy denne takto utŕžite povedzme 320 eur. Z každej takej platby dostanete od Global Payments províziu napríklad 0,5%. Ak máte otvorené denne, tak mesačne to je cca 50 eur, ročne teda necelých 600 eur. Stojí Vás to pritom minimum úsilia.

Najčastejšie otázky o dynamickej konverzii meny.

Keď zákazník reklamuje kartovú transakciu, ktorá bola vykonaná prostredníctvom služby DCC, kartová spoločnosť Visa a Mastercard vykoná prevod transakcie z domácej meny držiteľa karty na eurá predtým, než vám reklamovanú čiastku strhneme z vášho bankového účtu. Vzhľadom na rozdiely v zmenovom kurze sa môže konečná čiastka strhnutá z platby líšiť od hodnoty pôvodnej transakcie v eurách. V takýchto prípadoch vás budeme vopred písomne informovať ešte pred strhnutím čiastky z vášho účtu.

Napríklad tieto frázy môžete použiť na propagáciu služby DCC, keď ju budete ponúkať konkrétnym držiteľom kariet:

 • „Budete platiť v eurách alebo v korunách?“
 • „Spolu to bude 60,99 EUR, čo vychádza 1600,00 CZK. V akej mene by ste chceli platiť?“

Výmenný kurz stanovuje každý deň spoločnosť Global Payments. Daný kurz potom platí pre všetky transakcie prostredníctvom služby DCC na vašom platobnom termináli. Tento kurz sa zobrazuje na termináli vždy pred vykonaním transakcie. Po dokončení transakcie je uvedený na účtenke.

Službu DCC je možné využiť aj pri transakciách, ktoré vyžadujú tzv. predautorizáciu, napríklad na začiatku ubytovania v hoteli alebo pri zapožičaní automobilu. V takomto prípade sa na obrazovke zákazníkovi zobrazí aktuálny výmenný kurz pre službu DCC a tiež čiastka prevedená do príslušnej meny. Je nutné zákazníka upozorniť na to, že konečný výmenný kurz služby DCC a čiastka v jeho domácej mene sa stanoví až pri dokončení transakcie po odhlásení sa z hotelu alebo ukončení služby. Pri odhlasovaní sa zákazníci môžu rozhodnúť službu DCC nevyužiť. Ak sa tak stane, musia sa dostaviť na recepciu (daného hotelu či požičovne automobilov).

DCC transakce prodejDCC výběr měnyDCC prodejDCC schválený prodej

 1. Zadajte do platobného terminálu čiastku v eurách.
 2. Zákazník priloží bezkontaktnú platobnú kartu k čítačke. Iný typ platobnej karty vložte do čítacieho zariadenia terminálu.
 3. V prípade zahraničnej platobnej karty, ktorá je vhodná na službu DCC, sa automaticky zobrazí na displeji čiastka v oboch možných menách.
 4. Vtedy podajte terminál (PIN pad) zákazníkovi a vyzvite ho, aby si sám zvolil a potvrdil, v akej mene bude platiť:
  Pre platbu v eurách – tlačidlo F4,
  Pre platbu vo svojej mene – tlačidlo F1.
 5. Ak sa vyžaduje, zákazník zadá PIN a vráti platobný terminál (PIN pad) späť.
 6. Transakcia je úspešne dokončená, odovzdajte účtenku ako obvykle.

Keď vraciate zákazníkovi peniaze z transakcie, ktorá prebehla kartou s využitím služby DCC, musíte zadať čiastku v eurách a potom podľa pokynov zvoliť službu DCC. Vždy si skontrolujte účtenku a uistite sa, že pôvodná transakcia prebehla prostredníctvom služby DCC. Vzhľadom na rozdiely vo výmennom kurze sa môže konečná vrátená čiastka, ktorú držiteľ karty dostane líšiť od hodnoty pôvodnej transakcie v jeho domácej mene. Pred začatím refundácie je nutné na túto skutočnosť zákazníka upozorniť.