Prijímať kryptomeny na platobnom termináli?

Vyriešené. S terminálom v mobile môžete. Prijímajte platby v niektorej z podporovaných kryptomien a držte krok s aktuálnymi trendami!

Zvezte sa na vlne popularity kryptomien

Neexistuje už snáď nikto, kto by v dnešnej dobe nepočul o kryptomenách. Vedeli ste však, že kryptomeny nie sú len investičný nástroj, ale dá sa nimi aj zaplatiť v obchode? Pre tých z vás, ktorí radi kráčajú s dobou a vidia potenciál v rastúcej obľube kryptomien, sme pripravili ozajstnú lahôdku.

V spolupráci so spoločnosťou GoCrypto môžete prijímať prostredníctvom svojho mobilného telefónu kryptomeny aj vy. Stačí si zapnúť v platobnej aplikácii GP tom alebo Terminál v mobile možnosť „Umožniť platbu kryptomenami“ a môžete začať. Vaši zákazníci získajú ďalší platobný nástroj, ktorý určite ocenia. Ak chcete platbu umožniť, ale sami si ešte nie ste istí, ako to s tými kryptomenami vlastne je, nezúfajte. Platbu na účet vám môžeme pripísať v akejkoľvek mene, teda aj v eurách podľa aktuálneho kurzu. Alebo môžeme platby posielať rovno na váš kryptomenový účet a hodnota vášho portfólia tak môže každý deň len rásť!

Čo je terminál v mobile?

Aplikácia GP tom, alebo Terminál v mobile, je jedinečná aplikácia, ktorá dokáže nahradiť platobný terminál. Umožní vám jednoducho a rýchlo prijímať platobné karty Visa a Mastercard, nech ste kdekoľvek. Aplikácia funguje na telefónoch Android s operačným systémom 8.x alebo vyšším. Netrápte sa s platobným terminálom na cestách a stiahnite si platobnú aplikáciu GP tom aj do svojho mobilu.

Ako to funguje?

Podpis zmluvy

Aby ste mohli prijímať kryptomeny, je potrebné mať s nami podpísanú Zmluvu o akceptácii kariet. Na jej základe vám zašleme dva emaily – s aktivačnými údajmi do aplikácie GP tom a do sekcie Kryptomeny.

Stiahnite si aplikáciu

V obchode Google Play si stiahnete aplikáciu GP tom do svojho mobilného telefónu s operačným systémom Android. Do aplikácie sa prihlásite cez aktivačný e-mail, ktorý ste od nás dostali.

Zapnite si funkciu kryptomeny

Priamo v aplikácii si aktivujete možnosť prijímať kryptomeny. Od tejto chvíle môžete platby vybranými kryptomenami prijímať.

Platba kryptomenou

Zákazník, ktorý chce zaplatiť v kryptomene, otvorí vo svojej mobilnej peňaženke QR kód. Vy v aplikácii GP tom zvolíte možnosť „Kryptomeny“ a naskenujete čítačkou zákazníkov kód. A je to!

Pozrite si video o produkte

Akokoľvek sa môže platba kryptomenami zdať ako niečo zložité, opak je pravdou. Pripravili sme pre vás krátke videá o tom, akým spôsobom s touto platobnou metódou pracovať.

Najčastejšie otázky a odpovede

Vy ako obchodník nemusíte mať účet s kryptomenami. Peniaze vám pošleme prepočítané v aktuálnom kurze na váš štandardný účet v eurách. Stačí pridať IBAN v nastavení GoCrypto portálu. Ak však kryptomenový účet máte, je možné posielať si kryptomenu priamo naň. Účet, na ktorý chcete peniaze prijímať, si môžete nastaviť priamo v aplikácii.

Z každej transakcie odvediete 1,25%.

Aktuálne podporujeme Bitcoin, Bitcoin Cash, GoC, Ether, Tezos, Litecoin, Viberate token a ďalšie kryptomeny ponúkané v rámci peňaženky Binance.

Účtovanie poskytuje náš partner, spoločnosť GoCrypto a prebieha raz mesačne. Pri vyššom počte transakcií to môže byť aj viackrát. Z dôvodu odlišného charakteru transakcií ich, žiaľ, nie je možné vidieť v Merchant Portali.

Kryptomeny ako také podporujú len štandardný predaj. Platbu nie je možné stornovať. Ak je potrebné platbu stornovať, obchodník vráti čiastku inou formou.

Je možné využiť rovnaké spôsoby ako pri platbe kartou – email, SMS alebo QR kód.

GoCrypto je slovinská spoločnosť, ktorá sa špecializuje na platby kryptomenami v obchodoch a e-shopoch. Na Slovinsku patrí medzi najúspešnejšie startupy, ktoré rýchlo expandujú do ďalších krajín. Ich platobné riešenie podporuje tri typy peňaženiek: Elly wallet, Binance wallet a Bitcoin.com.