Vyriešite čokoľvek, kedykoľvek a kdekoľvek vďaka Marketplace!

Vyriešte akúkoľvek komunikáciu s Global Payments jednoducho a bez čakania. Prihláste sa do Marketplace a spravujte svoj účet kedykoľvek budete potrebovať.

Novinka - vyskúšajte novú aplikáciu MyGP Mobile!

S Marketplace vyriešite čokoľvek, kedykoľvek a kdekoľvek

Predstavujeme vám Marketplace, nový online portál určený pre našich klientov. Vďaka nemu môžete pohodlne a bezpečne spravovať svoj účet v Global Payments. Umožňuje jednoducho zmeniť nastavenie platobných terminálov alebo platobnej brány, pridávať nové funkcionality, alebo objednávať dodatočné služby. Vďaka šikovným prehľadom budete mať svoj účet pod kontrolou na jednom mieste. S online portálom Marketplace vyriešite každú požiadavku za pár kliknutí a budete mať viac času na svoje podnikanie.

banner

Váš Merchant Portál sa presúva

Už teraz môžete nájsť Merchant Portál vo vašom zákazníckom účte v Marketplace. Čo tu nájdete? Napríklad informácie o transakciách z platobného terminálu alebo brány. Môžete vyhľadávať platby a filtrovať ich podľa času a rýchlo nájsť tú, ktorú práve potrebujete. Analyzujte svoje dáta a jednoducho si vyexportujte report vo formáte pdf alebo xlsx. Potrebujete odovzdať zamestnancom prístup do Merchant Portálu? Nie je problém, nastavte im užívateľské oprávnenia. Samozrejmosťou sú aj emailové notifikácie.

Stiahnite si novú aplikáciu MyGP Mobile

Vďaka novej aplikácii MyGP Mobile získate aktuálny prehľad o produktoch a službách, ktoré máte od Global Payments. Uľahčite si život a spravujte svoj zákaznícky účet priamo zo svojho telefónu.

Ako sa prvýkrát prihlásiť do aplikácie?

 1. Na počítači. Prihláste sa na vašom počítači do vášho účtu Marketplace. V menu vyberte "Nastavenie spoločnosti" a zvoľte "Pripojte sa k mobilnej aplikácii MyGP Mobile". Na obrazovke počítača sa vám vygeneruje QR kód.
 2. Na vašom telefóne. Stiahnite si aplikáciu MyGP Mobile (Android/iOS). Po nainštalovaní ju otvorte a kliknite na odkaz "Pridať profil". Načítajte QR kód z obrazovky vášho počítača.
 3. A to je všetko! Vaša aplikácia je pripravená na použitie kedykoľvek ju budete potrebovať.

Nemôžete nájsť prihlasovacie údaje do vášho účtu Marketplace? Zavolajte nám na +421 222 121 212.

Marketplace - váš nový portál na spravovanie produktov a služieb od Global Payments!

cas

Šetrí čas

Zmeny v nastavení alebo objednanie nových služieb si môžete jednoducho zariadiť sami, online a bez čakania.

Nonstop k dispozícii

Portál je dostupný na akomkoľvek zariadení 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Jednoduchý prehľad

Všetky produkty a služby máte na jednom mieste. Rovnako aj požiadavky, ktoré ste nám adresovali.

desktop

Intuitívne ovládanie

Aplikácia je intuitívna a prispôsobená prehliadačom v počítači, v mobile i v tablete.

banner

Ako sa do Marketplace dostanete?

Ak už ste naším klientom, po podpise zmluvy ste dostali váš vlastný personalizovaný link na prístup do portálu. Pár krokmi si vytvoríte profil vrátane prihlasovacieho mena a hesla. Vaše prihlásenie je bezpečné a autorizované. Po prihlásení vás sprievodca prevedie základnými funkciami, a tak môžete aplikáciu začať využívať ihneď.

Neviete aké sú vaše prihlasovacie údaje? Zavolajte nám na +421 222 121 222 alebo napíšte na [email protected].

Video návody alebo ako začať

Ak ešte váhate s tým, ako začať, pripravili sme pre vás krátké a jasné video manuály, ktoré vás procesom prevedú.

Prvé prihlásenie

Ako získať aktivačný odkaz

Čo vám napríklad Marketplace umožňuje?

Nastavovať si produkty

Pridajte si ďalší platobný terminál či platobnú bránu, alebo upravujte ich nastavenie.

Spravovať obchodné miesta

Môžete si pridávať, alebo odoberať obchodné miesta, meniť ich nastavenie alebo vlastnosti.

Pridávať nové služby

Máte záujem o GP analytics, poistenie, alebo chcete požiadať o flexibilné financovanie? Nie je problém.

Riešiť reklamácie a chargebacky

Zadávajte reklamácie alebo akékoľvek požiadavky online prostredníctvom jednoduchého formulára.

Vyberať a pozerať si produkty

Vyberte si z katalógu nových platobných terminálov ten najvhodnejší alebo si doobjednajte napríklad pinpad.

Vstupovať do všetkých aplikácií

Prostredníctvom aplikácie Marketplace sa jednoducho prihlásite aj do Merchant Portálu, kde nájdete všetky svoje transakcie.

Najčastejšie otázky a odpovede k vášmu zákazníckemu portáli Marketplace

Marketplace je webový portál podobný aplikáciám internetového bankovníctva. V rámci portálu Marketplace získavate okamžitý kompletný prehľad a kontrolu nad nastavením svojho účtu v Global Payments. Máte možnosť jednoducho realizovať zmeny nastavenia, požiadať o ďalšie služby alebo zadať akúkoľvek inú požiadavku na Global Payments.

 1. Dostupnosť a kontrola. Marketplace máte vždy pri sebe, funguje skvelo aj na mobilnom zariadení. Kdekoľvek si tak môžete pozrieť a zmeniť svoje nastavenia alebo si skontrolovať posledné transakcie.
 2. Úspora času a jednoduchosť. Akúkoľvek zmenu alebo požiadavku môžete jednoducho zadať sami kedykoľvek potrebujete. Nie ste na nikom závislý, nikam nemusíte chodiť, volať ani písať.
 3. Informácie a prehľad. S Marketplace máte okamžitý kompletný prehľad o svojich obchodných aktivitách, nastaveniach účtu a službách v Global Payments.
 • Získavať všetky dôležité informácie, ktoré sa týkajú vášho účtu, aktuálnych služieb a nastavenia spolupráce s Global Payments
 • Meniť nastavenia aktuálnych služieb
 • Pridávať alebo upravovať obchodné miesta a platobné brány GP webpay
 • Pridávať a spravovať ďalších používateľov Marketplace za vašu spoločnosť
 • Zadávať požiadavky na Helpdesk
 • Vyberať si z katalógu platobných terminálov
 • Zriaďovať či objednávať si ďalšie služby
 • Využívať Flexibilné financovanie na podporu vášho podnikania
 • Prostredníctvom služby GP analytics monitorovať nielen váš výkon, ale aj výkon vašej konkurencie
 • Prehľad dôležitých údajov z transakcií za posledných 7 dní a priamy vstup do aplikácie Merchant portál pre detailnejší prehľad

Obchodník (konateľ firmy) dostane uvítací email so svojím vlastným personalizovaným odkazom na prístup do portálu. Kliknutím na odkaz si jednoduchými krokmi vytvoríte svoje prihlasovacie meno a heslo. O zaslanie uvítacieho emailu do Marketplace môžete tiež požiadať svojho obchodného zástupcu, poprípade nás kontaktovať cez zákaznícku linku. 

Alternatívny spôsob:

Do Marketplace sa môžete zaregistrovať na stránke www.mygp.sk. Konateľ firmy zadá základné identifikačné údaje (IČO, meno, priezvisko a číslo občianskeho preukazu), ktoré sú uvedené v zmluve s Global Payments. Po úspešnej verifikácii všetkých týchto údajov v našich databázach si v jednoduchých krokoch vytvoríte svoje prihlasovacie meno a heslo. V prípade, že pri verifikácii údajov nenájdeme zhodu pri jednom alebo viacerých údajoch, máte možnosť požiadať o prístup prostredníctvom požiadavky o asistenciu. Po spracovaní požiadavky vás budeme kontaktovať a vašu požiadavku doriešime telefonicky.

Aktualizácia dát prebieha v Marketplace 1x za deň, a to v skorých ranných hodinách.

Prístup do portálu Marketplace je zdarma.

Všetky zmeny, ktoré boli vykonané a uložené počas jedného prihlásenia do portálu, sa automaticky priradia do jednej požiadavky (ticketu) a odošlú sa na spracovanie hneď, ako sa používateľ z portálu odhlási. To znamená, že po odhlásení a opätovnom prihlásení do portálu sa každá ďalšia zmena bude odosielať ako nová požiadavka.

Upozornenie: Jednotlivé požiadavky sa riešia postupne, v poradí, v akom boli zadané, a nie je možné meniť poradie spracovania jednotlivých požiadaviek.

Na začiatku má prístup do Marketplace len konateľ firmy. Môže však v Marketplace požiadať o vytvorenie nového používateľského konta, cez ktoré bude k službe pristupovať iný používateľ. Táto požiadavka sa vytvára v záložke „Zadať špeciálnu požiadavku“. Následne sa zvolí možnosť „Vytvoriť nového používateľa“, kde bude klient vyzvaný zadať základné kontaktné údaje nového používateľa. Ak je nový používateľ konateľom spoločnosti, získa rolu konateľa spoločnosti (štatutára). Ak nie, dostane rolu bežného používateľa.

Konateľ spoločnosti (štatutár) - rola je pridelená len konateľom spoločnosti a poskytuje plné práva v nastavovaní služieb a produktov

Bežný používateľ - túto rolu získava každý nový používateľ, ktorý nie je konateľom spoločnosti. Tento používateľ má tiež prístup k nastaveniam produktov a služieb, avšak
akákoľvek významná zmena uložená týmto používateľom je odoslaná na schválenie konateľovi spoločnosti. Zároveň tento používateľ nemá prístup k osobným údajom (KYC
data) konateľov

Upozornenie: Ak je vyžadované schválenie konkrétnej požiadavky bežného používateľa konateľom, nebude táto požiadavka (ticket) zaslaná na spracovanie do Global Payments,
pokiaľ nedôjde k jej schváleniu konateľom.

Zoznam jednotlivých požiadaviek (ticketov) sa dá jednoducho zobraziť v „Centre správ“.

Marketplace je online portál, ktorý vám poskytuje kompletný prehľad a kontrolu nad nastavením vášho účtu v Global Payments. Máte možnosť jednoducho realizovať zmeny nastavenia, požiadať o ďalšie služby alebo zadať akúkoľvek požiadavku do Global Payments.

Merchant portál je aplikácia, ktorá vám poskytuje úplný prehľad o všetkých vašich transakciách a platbách, ktoré prebehli na vašom platobnom termináli alebo na platobnej bráne GP webpay.

Áno, oba systémy budú pre klientov dostupné aj naďalej.

Marketplace umožňuje veľmi jednoduchý a priamy prístup do Merchant portálu bez nutnosti znovu zadávať prihlasovacie meno a heslo. Systém si spáruje používateľský účet Merchant portálu s používateľským účtom v Marketplace a každé ďalšie prihlásenie už bude prebiehať úplne automaticky.

Áno, portál Marketplace je nadizajnovaný tak, aby sa prispôsobil akejkoľvek veľkosti obrazovky, takže ho plnohodnotne môžete využívať aj vo svojom mobilnom telefóne alebo tablete.

Prístup k týmto službám a ich nastavenie jednoducho nájdete pod ikonou „Moje služby“.

Jedinou podmienkou je mať webový prehliadač minimálne v nasledujúcich verziách: Internet Explorer 8, Google Chrome V28, Apple Safari v6.0.5, Firefox V22.

Áno, všetky firmy je možné sprístupniť cez jeden používateľský účet, teda pod jedno prihlasovacie meno a heslo do Marketplace. Používateľ si len musí pri párovaní každej ďalšej firmy zvoliť možnosť spárovania s už existujúcim používateľským účtom.

Heslo je nutné meniť každých 80 dní.

Najčastejšie otázky a odpovede k Merchant Portálu

Merchant Portal je zákaznícky webový portál, ktorý sme pre vás vytvorili na každodenné používanie. Poskytuje vám úplný prehľad o všetkých vašich transakciách a platbách, ktoré prebehli cez váš platobný terminál alebo platobnú bránu GP webpay. Dozviete sa tu tiež všetky dôležité aktuálne oznámenia.

Prihlasovacie údaje vám pošleme na e-mailovú adresu uvedenú vo vašej zmluve. Odkaz na prihlásenie nájdete v pravom hornom logu na stránkach www.globalpayments.sk alebo kliknite tu.

V Merchant Portali nájdete rad funkcií, ktoré sú užitočné pre vaše podnikanie, ako napríklad:

 • Zobrazovať si transakcie a platby pre vybrané časové obdobie.
 • Vytvárať súhrny pre vybrané platby, transakcie alebo prevádzky.
 • Triediť údaje podľa platieb, dátumu transakcie, mesta, sumy, terminálov atď.
 • Overovať prijatie transakcií.
 • Nastaviť si avíza podľa vašich potrieb.
 • Vyhľadávať vo finančných údajoch.
 • Analyzovať údaje a exportovať ich napríklad vo formátoch .pdf alebo .xlsx.
 • Spravovať a pridávať používateľov, ktorí môžu vidieť rôzne druhy informácií o vašom obchode (manažéri obchodu, účtovníčky atď.).
 • Získavať dokumenty a návody a aktuálne správy o vašom zákazníckom účte.

 

Vďaka portálu máte nepretržitý prístup k informáciám a flexibilitu, ktorú vám tlačené papierové výkazy neumožnia. Všetky údaje sú každodenne aktualizované a jednotlivé transakcie sú zobrazované vrátane všetkých potrebných detailov. Samotný portál je dostupný nonstop, 24 hodín denne, 7 dní v týždni.

Merchant Portal umožňuje používateľovi množstvo spôsobov, ako so svojimi dátami ďalej pracovať. Zoznamy je možné filtrovať nielen podľa obchodného miesta a časového obdobia, ale tiež podľa celého radu ďalších možností. Nastaviť si môžete formát, pravidelnosť či e-mailové adresy, na ktoré chcete výpisy dostávať. Jazyk výpisov sa nastaví automaticky, spravidla v češtine a v angličtine. Vygenerované PDF výpisy budú zároveň uložené v portáli v sekcii Výpisy, kde sú archivované 2 roky. V prípade, že s vašimi dátami pracuje ďalej účtovník, iste ocení možnosť dávkového spracovania vybraných súborov.

Aby ste sa mohli pozrieť na demo verziu nášho zákazníckeho portálu Merchant Portal, nemusíte mať u nás podpísanú zmluvu. Prihlásiť sa môžete prostredníctvom prihlasovacích údajov nižšie:
Adresa: oms.test.gpe.cz/mportal/index.xhtml
Prihlasovacie meno:: testmerchant
Heslo: 111111