Platobnú kartu už vlastní každý zákazník

Prijímanie platobných kariet má významný vplyv na úspešnosť vášho podnikania. Dnes už takmer každý platí kartou alebo mobilným telefónom a stále častejšie sa stáva, že keď zákazník u vás nemôže zaplatiť kartou, odíde a vy prichádzate o tržby a zisk. Takmer každý zákazník pri platbe kartou nakupuje za vyššiu sumu než pri platbe v hotovosti. Pri hotovosti musíte tiež počítať s nákladmi na jej bezpečnú úschovu, musíte chodiť do banky, ukladať ju na účet, atď. Pri nákupoch hradených kartou tieto povinnosti odpadávajú, peniaze máte druhý deň na účte a nemusíte sa o nič starať.

Platební terminály
Visa Mastercard Maestro Diners ClubUnion Payjcb Edenred callio doxx Google Pay Apple Pay

Naše terminály prijímajú všetky bežné typy kariet

Akceptujeme magnetické, čipové a bezkontaktné karty od kartových spoločností ako je Visa, Mastercard, JCB, Diners Club, China UnionPay alebo American Express. Naše terminály prijímajú aj väčšinu stravných, vernostných, tankovacích alebo privátnych kariet.  

Platobné riešenie pre váš business

Prinášame špičkové riešenia pre prijímanie kariet ako v predajniach, tak aj na internete. Poskytneme vám presne to, čo potrebujete pre svoje podnikanie, či už ste veľký obchodný reťazec, alebo malé kvetinárstvo. Sme najväčšia spoločnosť v tejto oblasti, a preto budete mať technologické novinky k dispozícii ako prví.

Najväčšie mýty o platobných kartách

Predtým sa poplatky za prijímanie kartou pohybovali priemerne vo výške niekoľkých percent z platenej sumy. Po regulácii, ktorú vydala Európska únia v roku 2015, a zároveň s rozšírením platobných terminálov poplatky klesli. V prípade osobných debetných/ kreditných kariet Visa, Mastercard, Maestro sa dnes väčšinou poplatky pohybujú vo výške 1 – 2 %. V prípade firemných platobných kariet alebo pri prijímaní iných kartových poskytovateľov ako sú JCB, Dinners Club alebo American Express sú tieto percentá vyššie. Ale pozor, všetko závisí od celkového kartového obratu, pretože terminál, jeho prenájom, správa a údržba niečo stojí.

Väčšinu platobných brán prevádzkujú veľké finančné subjekty, ktoré dbajú o zabezpečenie prenosu osobných údajov, majú nastavené celosvetové štandardy a najprísnejšie bezpečnostné požiadavky. Sú to napríklad Mastercard SecureCode, Verified by Visa a SafeKey 3D Secure. Radšej si ale vždy skontrolujte, či platíte cez zabezpečenú stránku. Spoznáte ju podľa zelenej ikonky zámku vľavo od URL adresy. URL adresa musí zároveň začínať písmenami HTTPS.

Nemusíte. Môžete si vybrať akéhokoľvek poskytovateľa na trhu. Terminál a webová platobná brána sú od bankového účtu nezávislé. Iba v prípade, keď je poskytovateľom platobného terminálu/webovej platobnej brány samotná banka, je väčšinou nutné v nej mať zriadený bankový účet a niekedy aj ďalšie služby, ktoré môžu stáť desiatky eur mesačne navyše.

To je nezmysel. Platobná karta musí byť pri transakcii priložená k platobnému terminálu do vzdialenosti piatich centimetrov a navyše musí v nehybnej pozícii zotrvať niekoľko sekúnd. Omylom teda v obchode skutočne nikto zaplatiť nemôže.

Platobné terminály nefungujú len cez pripojenie na Wifi, vybrať si môžete z rôznych druhov pripojenia ako napríklad GPRS, SIM karty alebo Bluetooth.