Pre online platby

Platobné brány musia spĺňať celosvetové štandardy a najprísnejšie bezpečnostné požiadavky Mastercard SecureCode, Verified by Visa a SafeKey definované kartovými asociáciami Mastercard, Visa a American Express, súhrnne označované ako 3D Secure. V prípade online platby cez platobnú bránu je nutné poznať skutočného majiteľa firmy.

Podľa štúdie Asociácie pre elektronickú komunikáciu vnímajú zákazníci platobnú bránu ako najpohodlnejší spôsob online platby.

Chcem využívať platobnú bránu GP WebPay. Čo ponúka?

Výber platobnej metódy pre zákazníka: platby 3D Secure (karty vydané asociáciami MasterCard, Visa a American Express); platby SSL (karty vydané asociáciou Diners Club a opakované platby); platby s využitím digitálnej peňaženky MasterPass a MasterCard Mobile; platby s využitím platobného tlačidla PLATBA 24 poskytovaného Českou sporiteľňou, a.s.; využívanie funkcie uľahčujúcej platby (Opakovaná platba, Fastpay, PUSH platba)

GP WebPay využíva intuitívny a responzívny dizajn platobnej stránky, tzn. že stránka sa automaticky prispôsobí obrazovke používaného zariadenia a jazyku prehliadača; zákazník si zároveň môže ľahko zmeniť jazyk platobnej stránky ○ GP WebPay má funkcie pre obmedzenie podvodov, takzvaný Fraud Prevention System

GP WebPay využíva rozhranie API HTTP a API WS (Web Services) pre integráciu s e-shopom

Obchodník využívajúci GP WebPay môže využívať portál GP webpay, ktorý ponúka správu online platieb, užívateľov a kľúčov; obchodník si tiež môže stiahnuť technické dokumentácie a ďalšie zdroje pre integráciu s rozhraním platobnej brány GP WebPay

Popis online platobných možností

Platba s využitím digitálnej peňaženky:

Ide o takzvaný MasterPass, systém spoločnosti MasterCard, pre správu digitálnych peňaženiek a ich využívanie pri platbách na internete. Do peňaženky je možné vkladať platobné karty a dodacie adresy. Zákazník pri tomto spôsobe platby nemusí zadávať číslo karty ani dodaciu adresu, zároveň nedochádza k overovaniu u vydavateľa karty. Pre platbu cez MasterPass zákazník iba klikne na tlačidlo „Expresná platba MasterPass“ a platobná brána GP WebPay presmeruje jeho prehliadač na platobnú bránu MasterPass.

Platba s využitím platobného tlačidla:

PLATBA 24 je platobné tlačidlo internetového bankovníctva Českej sporiteľne SERVIS 24. Zákazník klikne na tlačidlo „PLATBA 24 Česká sporiteľňa“ a platobná brána GP WebPay presmeruje prehliadač zákazníka do internetového bankovníctva Českej sporiteľne. Novinkou je funkcia 360, ktorá umožní zákazníkovi vybrať si banku, u ktorej chce zaplatiť.

Funkcie uľahčujúce online platby:

Opakovaná platba:

Prvá tzv. registračná platba sa uskutoční ako štandardná platba 3D Secure a musí pri nej dôjsť k overeniu držiteľa platobnej karty a k zaplateniu. Opakovaná online platba potom prebieha s využitím API WS (Web Services) bez presmerovania prehliadača zákazníka na platobnú stránku pre zadanie údajov o platobnej karte. GP WebPay uskutoční okamžite autorizáciu platby cez internet, ktorá prebieha so zabezpečením SSL bez overenia držiteľa platobnej karty.

Funkcia Fastpay:

Zrýchlená platba umožňuje zobraziť prihlásenému zákazníkovi na platobnej stránke posledné 4 číslice a platnosť karty, ktorou zákazník zaplatil predchádzajúcu platbu cez internet. Zákazník iba zadá overovací kód (CVC2/CVV2)

PUSH platba:

Umožňuje obchodníkovi vytvoriť požiadavku na zaplatenie (tzv. platobný link) v portáli GP WebPay, alebo cez API WS; platobný link je následne zákazníkovi poslaný e-mailom, prípadne môže byť prevedený do QR kódu. Zákazník klikne na platobný link, alebo načíta QR kód a jeho prehliadač je presmerovaný na platobnú bránu GP WebPay.

Chcem sa stať vašim klientom

Nechajte nám na seba kontakt, ozveme sa vám.