Prečo umožniť svojim zákazníkom platbu kartou?

Zvýšite komfort zákazníkov i svoje tržby

Stále viac ľudí preferuje platbu kartou, pretože je pohodlnejšia, bezpečnejšia a rýchlejšia než akákoľvek iná platobná metóda.

Znížite množstvo vrátených objednávok

Počet vrátených objednávok je pri platbe kartou výrazne nižší ako pri posielaní tovaru na dobierku, čím ušetríte aj s nimi spojené náklady.

Nápomocná brána

Naša platobná brána vám umožní prijímať nielen platobné karty, ale ponúka mnoho ďalších moderných platobných metód vrátane platieb mobilom.

Přijímané platební karty

Platobná brána pre rýchle a bezpečné platby (nielen) kartou

Platobná brána GP webpay umožňuje platby domácimi i zahraničnými kartami asociácií Mastercard, Visa a Diners Club. Podporuje tiež platby digitálnou peňaženkou MasterPass a metódu Google Pay.

Bezpečnosť platieb je pre nás vždy na prvom mieste

GP webpay zodpovedá celosvetovým štandardom a spĺňa najprísnejšie bezpečnostné požiadavky MasterCard SecureCode, Verified by Visa a SafeKey, definované kartovými asociáciami Mastercard, Visa a American Express. Tieto štandardy sú označované ako 3D Secure a zaručujú maximálnu bezpečnosť platieb.

DCC Rozpoznání karet

Výhody platobnej brány GP webpay

Neviete sa rozhodnúť? 8 dôvodov, prečo si vybrať platobnú bránu práve od nás.

Prispôsobivá

Nezáleží kde a na akom zariadení vaši zákazníci bránu použijú. Vždy bude prehľadná, rýchla a so službami, ktoré si vyberiete.

Ďalšie funkcie

Naša platobná brána ukrýva oveľa viac funkcií a služieb

Rýchle platby vďaka funkcii Fastpay

GP webpay si dokáže zapamätať číslo karty a jej expiráciu. Pri ďalších nákupoch zákazníkom ušetríte kopu času a sebe zvýšite konverziu nákupu.

Úplná automatizácia predajného procesu

Platobnú bránu je možné úplne integrovať do e-shopu, a tak umožniť kompletnú administráciu objednávok z vášho interného systému, a to všetko prostredníctvom jednoduchého rozhrania.

Opakované platby u obchodníka

Tento nástroj na automatizáciu platieb, ktorý vytvorí pravidelné "online inkaso" z platobnej brány, uľahčuje napríklad platenie predplatného.

Optimalizácia užívateľského rozhrania

Intuitívne webové rozhranie zjednodušuje platbu, a tým zvyšuje podiel dokončených objednávok. Automaticky sa prispôsobí obrazovke zariadenia a jazyku prehliadača.

Pluginy

Pre najobľúbenejšie open source systémy (Magento, osCommerce, WooCommerce, Prestashop nebo Opencart) ponúkame pluginy zdarma v rámci poskytovanej služby platobnej brány.

Push platby

GP webpay vytvorí pre požadovanú platbu krátky link, ktorý môže byť zákazníkovi zaslaný e-mailom/SMS alebo môže byť umiestnený na faktúru.

Ako prebieha celý proces platby

Kontrola údajov

Platobná brána overí zadané údaje, ktoré sú vyžadované pre každý typ platby. Ak sú niektoré údaje zadané zákazníkom chybne, hneď ho na ne upozorní, napríklad pri nesprávne zadanom čísle karty alebo jej expirácie.

Overenie (autorizácia) transakcie

Platobná brána platbu zabezpečeným spôsobom spracuje. To znamená, že pošle detaily transakcie vydavateľovi karty alebo banke, v ktorej má zákazník otvorený účet. Ten platbu overí voči zostatku zákazníka a buď transakciu schváli alebo zamietne. Vydavateľ si tiež môže vyžiadať dodatočné overenie zákazníka, napríklad kódom, ktorý mu zašle SMS správou.

Vygenerovanie pokynov na platbu

Váš e-shop vygeneruje pokyn na platbu, ktorý posunie našej platobnej bráne. Pokyn obsahuje v skratke napríkad menu transakcie, sumu a ďalšie informácie, ktoré platobná brána potrebuje na vykonanie platby.

Zobrazenie brány

Zákazníkovi sa zobrazí platobná brána buď presmerovaním, alebo priamo nad vaším e-shopom. Brána počká na voľbu platobnej metódy, prípadne na zadanie údajov o platobnej karte zákazníkom.

Výsledok transakcie

Platobná brána zákazníkovi zobrazí výsledok transakcie a pošle ho do vášho e-shopu. Transakcia sa v oboch prípadoch zaznamená a uloží.

Reporting a prehľady

K platobnej bráne dostanete zákaznícky portál, v ktorom uvidíte všetky realizované platby cez platobnú bránu pod vaším účtom. V portáli si môžete zobraziť detaily transakcií, prípadne ich exportovať do prehľadov. V portáli je možné nastaviť si určité služby a nastavenia k vašej platobnej bráne.